Friday , August 12 2022
Ballina / LAJME / Vlorë, kundërshtuan policët, ndalohen 3 persona. Në kërkim një tjetër

Vlorë, kundërshtuan policët, ndalohen 3 persona. Në kërkim një tjetër

Policia e Vlorës ka ndaluar 3 shtetas dhe ka shpallur në kërkim një tjetër për “kundërshtim të punonjësit të policisë”.

Të ndaluarit janë Olsi Hajno, 26 vjeç, Aleko Rustemaj, 28 vjeç, si dhe Henea Kamberaj, 30 vjeç, që të tre banues në Vlorë. Ndërkohë që në kërkim është shpallur shtetasi i katërt, K.G..

Këta shtetas kanë kundërshtuar punonjësit e policisë dhe i kanë penguar ata të ushtrojnë detyrën në një ngjarje të ditës së enjte, në vendin e njohur si “Kryqëzimi i Aleksandrisë”.

Procedurat e mëtejshme ndaj tyre janë në ngarkim të Prokurorisë së Vlorës.

Shiko më shum

Diaspora bashkon prodhuesit dhe ndërtuesit shqiptarë në Zvicër

Zvicra dhe Kosova kanë marrëdhënie të shkëlqyera bashkëpunimi. Një numër i madh i bashkatdhetarëve jetojnë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *