Wednesday , July 6 2022
Ballina / LAJME / VIDEO/ Banori i Jalës sfidon Edi Ramën: Ja ku e ke Alban Xhillarin, sa ndërtime pa leje ka!

VIDEO/ Banori i Jalës sfidon Edi Ramën: Ja ku e ke Alban Xhillarin, sa ndërtime pa leje ka!

Banorët e Jalës kanë kundërshtuar me forcë prishjen e hoteleve dhe shtëpive të tyre, të cilat pretendojnë se janë ndërtuar mbi tokën e trashëguar nga të parët.

Një prej tyre, duke folur para deputetes së PD-së, i është drejtuar direkt Ed Ramës, për t’i treguar disa ndërtime të tjera pa leje, por që nuk preken nga policia.

“Zoti kryeministër, po të jetë për ndërtime pa leje, ja ku është miku juaj Alban Xhillari dhe mund të vini ta verifikoni sot, sa ndërtime pa leje ka. Zoti kryeministër, veproni siç duhet nëse keni vënë qytetarin të parin, vini qytetarin. Nëse keni vënë ndërtuesit tuaj të parë, bravo ju qoftë!”

<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fnadamecorapaj.al%2Fvideos%2F1980675825287674%2F&show_text=0&width=560″ width=”560″ height=”316″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allowFullScreen=”true”></iframe>

Shiko më shum

Diaspora bashkon prodhuesit dhe ndërtuesit shqiptarë në Zvicër

Zvicra dhe Kosova kanë marrëdhënie të shkëlqyera bashkëpunimi. Një numër i madh i bashkatdhetarëve jetojnë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *