Tuesday , May 24 2022
Ballina / SPORT / Nderkombetare / ‘Tronditet’ Kombëtarja, lojtari kuqezi përfundon në spital

‘Tronditet’ Kombëtarja, lojtari kuqezi përfundon në spital

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Amir Abrashi është lënduar shumë rëndë gjatë seancës stërvitore me klubin gjerman të Freibrgut.

Abrashi ka përfunduar në spital pasi në tentativën për të larguar topin aksidentalisht ka goditur me kokë shtyllën e portës.

“Abrashi është në spital, ne duhet të presim diagnozën para se të flasim më qartësisht për situatën e tij”, ka thënë trajneri, Kristian Staih.

Lojtari shqiptar ka pësuar një tronditje në kokë dhe stafi mjekësor në pritje të ekzaminimit mjekësor ka këshilluar që Abrashi të qëndrojë minimumi disa ditë pushim.

Shiko më shum

Ora 20:45, Shqipëri-Skoci, luhet për të tashmen dhe të ardhmen kuqezi

Numërimi mbrapsht ka nisur. Shqipëria luan ndaj Skocisë ndeshjen e fundit në grupe të Nationas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *