Friday , May 14 2021
Ballina / SPORT / Nderkombetare / “Ti Shqipëri më jep nder”, slogani i kombëtares për “Euro 2016”

“Ti Shqipëri më jep nder”, slogani i kombëtares për “Euro 2016”

“Ti Shqipëri më jep nder” do të jetë slogani i kombëtares sonë për “Euro 2016”. Lajmin e bëri të ditur presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armando Duka, gjatë prezantimit të projektit të stadiumit të ri kombëtar, paraditen e së enjtes.

Kreu i FSHF-së e konsideroi më pas kualifikimin e Shqipërisë në Kampionatin Evropian si një tregues që futbolli ynë meriton shumë.

“Ky sukses është prova që futbolli ynë meriton shumë. Është një faqe e parë dhe një kapitull i ri që tregon se pavarësisht vështirësive, futbolli ka objektiva të larta”, deklaroi Duka.

Shiko më shum

Ora 20:45, Shqipëri-Skoci, luhet për të tashmen dhe të ardhmen kuqezi

Numërimi mbrapsht ka nisur. Shqipëria luan ndaj Skocisë ndeshjen e fundit në grupe të Nationas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *