Monday , November 29 2021
Ballina / SPORT / Nderkombetare / Skocia vuan me 9 mungesa, çmenden kompanitë e basteve në Shqipëri. Shikoni sa kuotohet ndeshja

Skocia vuan me 9 mungesa, çmenden kompanitë e basteve në Shqipëri. Shikoni sa kuotohet ndeshja

Shqipëria do të përballet ditën e nesërme ndaj Skocisë në “Loro Boriçi” në takimin e vlefshëm për Ligën e Kombeve. Edhe pse kualifikimi duket i pamundur, kuqezinjtë e Kristian Panuçit, do të tentojnë ta fitojnë këtë përballje për të shmangur rënien në Ligën D në sezonin e ardhshëm.

Skocia do të vuaj mungesën e 9 lojtarëve ndaj kuqezinjve, 6 prej të cilëve titullarë në sfidën e datës 10 shtator ku skocezët fituan në shtëpi me rezultatin 2-0.

Koeficientet

Por mesa duket mungesat nuk përbëjnë aspak shqetësim për kompanitë e basteve që shikojnë si favorite Skocinë. 3.3 kuotohet fitorja e Shqipërisë, 3.1 barazimi, ndërsa fitorja e miqve kuotohet 2.5.

Shiko më shum

Ora 20:45, Shqipëri-Skoci, luhet për të tashmen dhe të ardhmen kuqezi

Numërimi mbrapsht ka nisur. Shqipëria luan ndaj Skocisë ndeshjen e fundit në grupe të Nationas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *