Sunday , March 26 2023
Ballina / LAJME / Kosovë / Rritet numri i të infektuarve me COVID-19, 177 raste të reja brenda 24 orëve

Rritet numri i të infektuarve me COVID-19, 177 raste të reja brenda 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 986 testime, 177 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 13 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.424.

Në total numri i rasteve aktive është 486.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 70 doza të vaksinës kundër COVID-19

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.830.533 doza të vaksinës.

Deri më sot 903.426 qytetarë janë vaksinuar me dozën e parë, kurse me dozën e dyte 823.716.

Deri më sot janë dhënë 103.203 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. /Telegrafi/

Shiko më shum

Pamje dhe detaje që tregojnë se “ku po e çon Rusia grurin e vjedhur të Ukrainës”

Forcat ruse janë akuzuar vazhdimisht për vjedhjen e grurit nga fermerët ukrainas në zonat e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *