Friday , July 1 2022
Ballina / LAJME / Qyteti i Fierit në panik, tërmeti alarmon banorët e Zharrëz

Qyteti i Fierit në panik, tërmeti alarmon banorët e Zharrëz

Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë,  në orët e vona të natës ka tronditur qytëtin e Fierit.

Sipas shërbimit sizmiologjik, lëkundjet dhe epiqendra e tërmetit kanë qenë 9 kilometra nga qyteti i Fierit. 

Deri tani nuk ka të dhëna për dëme materiale apo në njerëz, por bëhet e ditur këto lëkundje kanë alarmuar edhe banorët e Patosit.

Sipas ” Top Channel”, ditët e fundit banorët janë ankuar për lëkundje të vazhdueshme në zonën e tyre, ndërsa akuzojnë një kompani naftënxjerrëse si shkaktare të tërmeteve. termet

Shiko më shum

Diaspora bashkon prodhuesit dhe ndërtuesit shqiptarë në Zvicër

Zvicra dhe Kosova kanë marrëdhënie të shkëlqyera bashkëpunimi. Një numër i madh i bashkatdhetarëve jetojnë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *