Friday , July 1 2022
Ballina / FUNZONE / Profesori i fizikes qellon veten nen uje ne nje eksperiment qesharak me xhirim te ngadalesuar (Video)

Profesori i fizikes qellon veten nen uje ne nje eksperiment qesharak me xhirim te ngadalesuar (Video)

Andreas Wahl eshte nje shkencetar i cmendur i cili drejton emisionin televiziv Life on the Line ne nje televizion norvegjez. Kohet e fundit Wahl u hodh nga nje lartesi prej 15 metrash per te vertetuar ligjet e Njutonit per levizjen rrethore.
Ne shfaqen e tij te fundit ai qendron vetem disa hapa larg nje arme. Ai perdor nje fije per te qelluar veten ne stomak. Duket disi e cuditshme? Fatmiresisht per Wahl ai ishte aty per te provuar qe objektet hasin rezistence me te madhe ne uje se sa ne ajer.

screen-shot-2016-10-17-at-09-57-13-780x503

Ky djalë mishëronkonceptin e shkencëtar i çmendur. Shpresojme qe ndonje dite mos te vrasi veten me eksperimentet e tij te cmendura.

Shiko më shum

Emigrantët që ndryshuan botën dhe u bënë të ‘mëdhenj’, mes tyre shqiptarja e famshme!

Qoftë duke i ikur persekutimit, qoftë duke kërkuar mundësi të reja, këto figura u zhvendosën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *