Wednesday , January 26 2022
Ballina / MAGAZINA / Ndërron jetë aktori i njohur i humorit, Fadil Hasa

Ndërron jetë aktori i njohur i humorit, Fadil Hasa

Ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare aktori i njohur i humorit, Fadil Hasa, pas një sëmundjeje të rëndë.

I lindur në Durrës, më 8 prill 1940, u shqua më shumë në role komike në Estradën e Durrësit.

Fadil Hasa ka interpretuar edhe në filmat “Zëvendësi i grave”, “Kronikë provinciale” dhe “Mao Ce Dun”.

Nesër, në orën 10:00 do të bëhen homazhe në hollin e teatrit “Aleksandër Moisiu”.

Shiko më shum

Jaguar i ri Pace dhe Dua Lipa (FOTO)

Në timon dhe të dëgjosh muzikë, është një nga veprimet më të përbashkëta në botë. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *