Friday , August 12 2022
Ballina / SPORT / Nderkombetare / Mayweather i pangopur, tjetër ndeshje me Pasquiao

Mayweather i pangopur, tjetër ndeshje me Pasquiao

Gati ndeshja e “shekullit”; Mayweather-Pasquiao, në dhjetor përballja e dytë?

Floyd Mayweather dhe Manny Pacquiao po mendojnë për ndeshjen e dytë mes tyre, e cila me shumë gjasë do të zhvillohet në muajin dhjetor të këtij viti.

Dy boksierët janë ndeshur sëbashku në ndeshjen më të shtrenjtë të historisë së boksit në vitin 2015, ku pas shumë diskutimesh u arrit të zhvillohej kjo përballje e fituar nga Mayweather duke thyer edhe rekorde të shikueshmërisë pavarësisht se trasmetohej nga platformat më të mëdha të botës me pagesë.

Pas asaj ndeshjeje Mayweather zhvilloi një tjetër ndeshje të nivelit të lartë dhe komerciale sic ishte ajo me Conor McGregor dhe që nga ajo kohë nuk është shfaqur më në ring.

Gjithsesi në fillim të shtatorit kanë filluar kontaktet dhe bisedimet për një tjetër ndeshje mes Mayweather dhe Pacquiao dhe bëhet fjalë për një ndeshje që mund të zhvillohet në javën e parë të muajit dhjetor.

Shiko më shum

Kualifikimi historik i Kosovës në Ligën e Kombeve, shikoni çfarë shkruan media serbe

Kualifikimi historik i Kosovës për në gjysmëfinalen e Ligës së Kombëve ka lënë me gojën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *