Wednesday , July 6 2022
Ballina / LAJME / Lugë e pirunë floriri të marrë borxh në dasmën e Princit, i përkasin një politikani

Lugë e pirunë floriri të marrë borxh në dasmën e Princit, i përkasin një politikani

Darka e dasmës së Princit Leka II me Elia Zaharian ishte një luks i vërtetë ndërsa ajo që ra në sy në këtë eveniment të mbajtur në ambientet e Pallatit të Brigadave ishte seti i florinjtë me të cilën konsumuan ushqimin disa prej të ftuarve më të veçantë.

Ky detaj është zbuluar nga gazetari Blendi Fevziu në emisionin “Opinion”, i cili tha se jo të gjithë, por pjesa më e rëndësishme e trashëgimtarëve mbretërorë, konsumuan ushqim me lugë floriri. Fevziu këmbënguli se këto arturina ishin sjellë në dasmë nga organizatorja që u mor me dekorin, Alketa Vejsiu.

1-112
Por, një nga zonjat e panelit u përbetua se serviset e florinjta ishin marrë borxh nga disa miq të afërt të çiftit Leka II dhe Elia Zaharia, duke lënë mister identitetin e tyre. Megjithatë, mendohet se ato i përkasin një politikani shqiptar.
2-99

Shiko më shum

Diaspora bashkon prodhuesit dhe ndërtuesit shqiptarë në Zvicër

Zvicra dhe Kosova kanë marrëdhënie të shkëlqyera bashkëpunimi. Një numër i madh i bashkatdhetarëve jetojnë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *