Wednesday , January 26 2022
Ballina / SPORT / Nderkombetare / Kualifikimi historik i Kosovës në Ligën e Kombeve, shikoni çfarë shkruan media serbe

Kualifikimi historik i Kosovës në Ligën e Kombeve, shikoni çfarë shkruan media serbe

Kualifikimi historik i Kosovës për në gjysmëfinalen e Ligës së Kombëve ka lënë me gojën hapur edhe serbët. Pas triumfit 4-0 të dardanëve përballë Azerbajxhanit, mediat serbe kanë shkruar menjëherë dhe janë munduar që ta minimizojnë këtë triumf duke e krahasuar me mos anëtarësimin e Kosovës në Interpol.

Telegraf.rs ka shkruar e para ku ka thënë se Kosova e fitoi grupin 3 të Ligës D dhe do të promovohet në Ligën C. Sipas tyre, kjo fitore mbyll plagët e humbjes së Kosovës sot në Interpol.

Shiko më shum

Zbulohen titullarët kuqezinj, ja si pritet të rreshtohet kombëtarja përballë Skocisë

Kristian Panuçi i beson krahun e djath të të mbrojtjes Frederik Veselit, ndërsa konfirmon thuajse …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *