Wednesday , July 15 2020
Ballina / LAJME (Faqe 22)

LAJME

Danimarka, mungojnë Eriksen, Poulsen dhe Boilesen

Shtohen problemet për trajnerin e Danimarkës, Morten Olsen, në prag të dy ndeshjeve të radhës eliminatore me Shqipërinë dhe Armeninë. Në seancën e të hënës futbollisti i Ajaksit të Amsterdamit, Nicolai Bolisenen, ka shfaqur probleme serioze në gju, duke u detyuar të braktiste stërvitjen madje të largohej nga grumbullimi i …

Më shumë

Mavraj do jetë i gatshëm për ndeshjet e muajit Tetor kundër Serbisë dhe Armenisë.

Operacioni në gju dhe patericat që e ndihmonin për të ecur i takojnë së kaluarës. Mërgim Mavraj është kthyer në fushë pas mungesës disa-mujore. Ndërsa skuadra e Këlnit stërvitet për ndeshjen e radhës në Bundesligë, mbrojtësi shqiptar vazhdon të kryejë vrapime rreth fushës. 29-vjeçari ende nuk e di se kur …

Më shumë