Wednesday , July 15 2020
Ballina / LAJME (Faqe 10)

LAJME

Gjuriq e shpall “të pavlefshëm” Ligjin për Trepçën, Serbia i drejtohet OKB-së

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka deklaruar se vendimi nga ana e institucioneve të Kosovës “për konfiskimin e ‘Trepçës’ janë të pavlefshme për qeverinë serbe, institucionet e saj, bizneset dhe qytetarët e Republikës së Serbisë”. Në konferencë për shtyp të mbajtur sot, e shtunë, …

Më shumë

Gazeta serbe: Shqiptari ngriti Shtëpinë e Bardhë në Serbi (Foto)

Gazeta beogradase “Telegraf” duke raportuar për një nga reportazhet javore të RTV21 “Ma pikturo ëndrrën”, është përpjekë që ta ironizojë temën me titull “Shtëpia milionëshe me arkitekturë helene në Gjakovë” Gazeta “Telegraf” shpreh mllefin e saj duke thënë se “Shqiptari ngriti Shtëpinë e Bardhë në Serbi”, duke “harruar” nga inati …

Më shumë

Tiranë, asgjësohen 3100 rrënjë drogë

3132 rrënjë kanabis sativa janë gjetur dhe asgjësuar nga policia e kryeqytetit në dy fshatra. Sipas policise, përballë fshatit Qafë Mollë, u gjetën të kultivuara dhe u asgjësuan 2200 bimë narkotike të dyshuara, të llojit Canabis Sattiva. Ndërsa në fshatin Mazrek, Kashar, u gjetën të kultivuara dhe u asgjësuan 932 …

Më shumë