Friday , August 7 2020
Ballina / LAJME / Bota (Faqe 3)

Bota

Rama e Vuçiç replikojnë në Beograd; Rama: Të dalim nga pengu i së kaluarës

Ka nisur në Beograd “E ardhmja e marrëdhënieve shqiptaro-serbe si dhe stabiliteti në Evropën Juglindore” Kryeministri serb tha në fjalën e tij se dëshirohen marrëdhënie më të mira me shqiptarët dhe boshnjakët, në mënyrë që potencialisht të ketë rritje më të mirë ekonomike. “Bashkë mund të japim shumë, nëse i bëjmë …

Më shumë

“Ishte si oktapod. Duart e tij më futeshin kudo”, gruaja flet për eksperiencën në avion me Trumpin

Akuzat dhe skandalet ndaj kandidatit republikan për kreun e Shtëpisë së Bardhë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës duket se nuk kanë fund. Këtë herë akuzat janë publikuar në prestigjozen “The New York Times”. Kanë qenë dy femra ato të cilat kanë akuzuar Trumpin se “u ka futur duart” dhe …

Më shumë

Qeveria serbe anulon të gjitha aktet e institucioneve të Kosovës, rreth Trepçës

Qeveria serbe ka miratuar një vendim për anulimin e të gjitha pasojave ligjore të veprimeve dhe institucioneve të institucioneve në Kosovë në lidhje me pozitën ligjore dhe faktike të Trepçës. Këtë e ka bërë të ditur gjatë një konference për media, kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, përcjell Telegrafi. “Një vendim …

Më shumë

Gazeta serbe: Shqiptari ngriti Shtëpinë e Bardhë në Serbi (Foto)

Gazeta beogradase “Telegraf” duke raportuar për një nga reportazhet javore të RTV21 “Ma pikturo ëndrrën”, është përpjekë që ta ironizojë temën me titull “Shtëpia milionëshe me arkitekturë helene në Gjakovë” Gazeta “Telegraf” shpreh mllefin e saj duke thënë se “Shqiptari ngriti Shtëpinë e Bardhë në Serbi”, duke “harruar” nga inati …

Më shumë

4 miliardë, dëmet e tërmetit në Itali

Kryeministri italian, Matteo Renzi, tha të premten se tërmeti shkatërrimtar i cili tronditi Italinë qendrore muajin e kaluar ka kosto të paktën 4 miliardë euro. Renzi njoftoi shifrën gjatë një konference për shtyp në Romë, në të cilën ai përshkroi përpjekjet e rindërtimit që po ndodhin në atë zonë qysh …

Më shumë