Friday , August 7 2020
Ballina / LAJME / Bota (Faqe 2)

Bota

E pranon gjatë transmetimit live, se e kishte përdhunuar dhe vrarë katërvjeçaren (Video)

Një burrë ka shokuar opinionin në Turqi, duke pranuar gjatë transmetimit live në televizion se kishte përdhunuar dhe më pas vrarë një vajzë katërvjeçare. Himmet Akturk ishte pajtuar që të jetë mysafir në një emision televiziv në Turqi, që ka për specialitet investigimin e dramave që ndodhin në familje, transmeton …

Më shumë

Arrihet marrëveshja, nxënësit e Luginës me tekste shkollore nga Shqipëria

Për herë të parë, u dakordua marrëveshje konkrete për banorët e Luginës së Preshevës “Problemit të zgjidhjes së teksteve shkollore po i vjen fundi. Gjatë një takimi me kryeministrin e Shqipërisë, z.Edi Rama dhe kryeministrin e Serbisë, z.Aleksandër Vuçiq u dakorduam parimisht që tekstet shkollore për nxënësit e Luginës së …

Më shumë

Edi Rama, Vuçiçit :Trepça është në Kosovë, apo do e transportoni në Beograd?!

Në mbajtjen e forumit “E ardhmja e marrëdhënieve shqiptaro-serbe si dhe stabiliteti në Evropën Juglindore” ne Beograd, nuk kanë munguar përplasjet mes kryeministrit Edi Rama dhe Aleksander Vuçiç per Kosoven Aleksandër Vuçiç: Kur Edi lufton për një mbështetje më të madhe të perëndimit nuk ka kufi. Mund të thotë të …

Më shumë