Sunday , May 31 2020
Ballina / Info (Faqe 5)

Info

Njihuni me shqiptarin e SWAT që instrukton “RENEA-n”, “Shqiponjat” dhe FNSH

Shqiptari i SWAT që instrukton “RENEA-n”, “Shqiponjat” dhe FNSH në dyluftim Close combat, ose luftim në distancë të afërt, është një domosdoshmëri sepse bart njëfarë sigurimi tek polici dhe shpëton jetën e tij.Por çfarë mendimi ka instruktori Gjonaj për policinë shqiptare?Unë tani jam instruktor i instruktorëve, trajnoj dhe certifikoj instruktorët …

Më shumë

Tirana ia kalon Amsterdamit, Berlinit dhe Brukselit. Ja sa vite i duhen shqiptarit për të blerë një shtëpi…

Keni ndërmend të blini shtëpi dhe keni të ardhura mesatare? Atëherë do të duhen të paktën 17 vite për ta bërë atë tuajën, pasi Tirana futet te kryeqytetet që në raport me të ardhurat është më i shtrenjtë se në Amsterdami, Berlini, Stokholmi, Brukseli dhe Athina. Sipas portalit Numbeo duhen …

Më shumë

Misteri i shpellës së Librazhdit ku një vajzë e zhveshur joshte djemtë e fshatit,por sapo futeshin… (VIDEO)

Disa kilometra larg qytetit të bukur të Librazhdit ndodhet një fshat i vogël i quajtur Gizavesh. Në pamje të parë të jep përshtypjen e një fshati historik, shtëpi karakteristike, njerëz bujar, por pikërisht në këtë fshat ndodhet një shpellë e vjetër, misterioze edhe shumë interesante. Çfarë ka të veçantë kjo …

Më shumë