Tuesday , July 14 2020
Ballina / LAJME / Qyteti i Fierit në panik, tërmeti alarmon banorët e Zharrëz

Qyteti i Fierit në panik, tërmeti alarmon banorët e Zharrëz

Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë,  në orët e vona të natës ka tronditur qytëtin e Fierit.

Sipas shërbimit sizmiologjik, lëkundjet dhe epiqendra e tërmetit kanë qenë 9 kilometra nga qyteti i Fierit. 

Deri tani nuk ka të dhëna për dëme materiale apo në njerëz, por bëhet e ditur këto lëkundje kanë alarmuar edhe banorët e Patosit.

Sipas ” Top Channel”, ditët e fundit banorët janë ankuar për lëkundje të vazhdueshme në zonën e tyre, ndërsa akuzojnë një kompani naftënxjerrëse si shkaktare të tërmeteve. termet

Shiko më shum

Kapet banda e skllavërisë moderne

Banda më e madhe e skllavërisë moderne në Europë, sipas mediave britanike, kishte arritur të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *