Tuesday , July 14 2020
Ballina / LAJME / Kapet gomonia me 750 kg marijuanë, arrestohen tre shqiptarë

Kapet gomonia me 750 kg marijuanë, arrestohen tre shqiptarë

Autoritetet italiane kanë ndaluar gomonen e radhës e nisur nga Vlora, e cila u pikas nga autoritetet në kanalin e Otrantos.

Pas një operacioni për disa orë, mjeti lundrues është bllokuar dhe në pranga kanë përfunduar tre trafikantët shqiptarë. Në gomone ishin plot 750 kg marijuanë. Droga nëse hidhej në treg kapte vlerën e 7 milionë euro. /Shqiperiaime.al

Shiko më shum

Kapet banda e skllavërisë moderne

Banda më e madhe e skllavërisë moderne në Europë, sipas mediave britanike, kishte arritur të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *