Sunday , May 31 2020
Ballina / LAJME / Tiranë, asgjësohen 3100 rrënjë drogë

Tiranë, asgjësohen 3100 rrënjë drogë

3132 rrënjë kanabis sativa janë gjetur dhe asgjësuar nga policia e kryeqytetit në dy fshatra.

Sipas policise, përballë fshatit Qafë Mollë, u gjetën të kultivuara dhe u asgjësuan 2200 bimë narkotike të dyshuara, të llojit Canabis Sattiva.

Ndërsa në fshatin Mazrek, Kashar, u gjetën të kultivuara dhe u asgjësuan 932 bimë narkotike të dyshuara, të llojit Canabis Sattiva.
Policia po heton për identifikimin e kultivuesve./Shqiperiaime.al

Shiko më shum

Kapet banda e skllavërisë moderne

Banda më e madhe e skllavërisë moderne në Europë, sipas mediave britanike, kishte arritur të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *