Friday , February 26 2021
Ballina / TEKNOLOGJI / Social-Media / Google dyfishon numrin e punëtorëve

Google dyfishon numrin e punëtorëve

Google është duke planifikuar të punësojë dy milionë inxhinierë dhe zhvillues indianë në zonat e tyre.

Drejtori ekzekutiv Sundar Pichai, ka thënë se kompania dëshiron që të krijojë një kamp të ri të Google në qytetin e Hyderabad në Indi, dhe të dyfishojë numrin e punëtorëve.

Dyfishimi do të bëhet pas trajnimit të tyre në programin e Android, i cili do t’i trajnojë dhe certifikojë ata për aftësitë e tyre.

Rritja e numrit të punëtorëve në këtë program, do të ndihmojë ekonominë indiane me katër milionë zhvillues të punësuar deri në vitin 2018.

Shiko më shum

Twitter në krizë, largon njerëz nga puna?

Duke mos arritur të shesë veten, rrjeti social Twitter është duke planifikuar për të zvogëluar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *