Friday , August 12 2022
Ballina / SPORT / Nderkombetare / Futbollisti shqiptar i U-19 që kushton më shumë se gjysma e kombëtares (foto)

Futbollisti shqiptar i U-19 që kushton më shumë se gjysma e kombëtares (foto)

Emanuele Ndoj prej vitesh është pjesë  e kombëtareve shqiptare U-17 dhe U-19, ndërsa sezonin e ardhshëm do të bëhet pjesë e skuadrës U-21.

19 vjeçari është rritur dhe formuar profesionalisht tek në Romë tek klubi i Breshias dhe tani është kthyer në një nga lojtarët më të kushtueshëm të kombëtareve shqiptare.

Sipas bilanceve financiare të publikuara për sezonin 2015-2016, Breshia ka shpenzuar 1,2 milionë euro për të siguruar kartonin e shqiptarit, duke finalizuar transferimin e tij.

ndoj-470x349

Sipas “Transfermarkt”, Ndoji kushton më shumë se pjesa më e madhe e lojtarëve të ftuar nga Giani De Biasi tek kombëtarja shqiptare.

Lojtarët si Hyka, Manaj, Basha, Veseli, Gjimshiti, Sadiku, Lila, Aliji, Latifi, Llullaku, Grezda, Hoxha, Roshi, Kukeli, Agolli, Çani dhe Shehi të gjithë kushtojnë më pak se 1.2 milionë euro.

E çuditshme por e vërtetë!

emanuele-ndoj-470x164

Shiko më shum

Kualifikimi historik i Kosovës në Ligën e Kombeve, shikoni çfarë shkruan media serbe

Kualifikimi historik i Kosovës për në gjysmëfinalen e Ligës së Kombëve ka lënë me gojën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *