Thursday , June 8 2023
Ballina / Vendi

Vendi

Dëm shtetit 100 milionë Lekë, arrestohen 7 inspektorë tatimesh dhe administratori i hidrokarbureve

Tetë persona në Tiranë kanë rënë në prangat e policisë të akuzuar për shpërdorim detyre, fshehje të të ardhurave dhe mospagim të taksave. Sipas hetimit 1-vjeçar nga Drejtoria e Hetimit Tatimor Tiranë dhe Task Forcës së Prokurorisë Tiranë, u finalizua operacioni ‘Smile 4’, ku u arrestuan 7 inspektorë dhe ish-inspektorë …

Më shumë

Prezantohet projekti i Arenës Kombëtare

Paraditen e së enjtes u prezantua projekti i stadiumit të ri kombëtar, një projekt që sipas presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armando Duka, ishte “një bashkëpunim i përbashkët me qeverinë”. “Për një projekt të tillë u desh koha e nevojshme dhe kjo kohë mund të ishte edhe më …

Më shumë