Sunday , March 26 2023
Ballina / SPORT / Vendi

Vendi

Dy mundës kuqezi kalojnë në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare në Oran të Algjerisë

Vijojnë në Algjeri garat e sportit të mundjes të vlefshme për Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”. Sot, në garat e stilit të lirë, kanë ardhur dy fitore të rëndësishme. Në peshën 65 kg, mundësi Zelimkhan Abakarov fitoi 8-4 ndaj turkut Munir Recep Aktas, sfidë e vlefshme për çerekfinalet e kësaj peshe. …

Më shumë

Në Shkodër kundër Skocisë, policia publikon masat e sigurisë

Këtë të shtunë në Shkodër, do të zhvillohet ndeshja ndërkombëtare e futbollit, e vlefshme për Kampionatin Europian 2020, ndërmjet përfaqësueseve të Shqipërisë dhe Skocisë, ndeshje e cila do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi”. Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër, do të marrë një sërë masash teknike dhe organizative për, sigurimin …

Më shumë

Fotolajm / Armando Duka feston ditëlindjen pranë ekipit kombëtar

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armdon Duka ka festuar ditëlindjen pranë ekipit kombëtar. Zoti Duka ka mbushur plot 54 vjec. Të pranishëm në ceremoninë modeste kanë qenë të gjithë futbollistët e kombëtares, stafi teknik si dhe disa zyrtarë të federatës. / shqiperiaime.al #Repost #President @armand_duka Momente emocionuese, duke festuar …

Më shumë

De Biasi: Do të bëjmë gjithçka për t’ia vështirësuar jetën Spanjës dhe Italisë

Trajneri i kombëtares shqiptare, Giani De Biazi, thotë që pas fitores me Lihtenshtejnin ëndrra për t’u kualifikuar vazhdon. “Ëndrrat ndihmojnë për të jetuar më mirë, por kur kam parë klasifikimin kam buzëqeshur. Pas dy ndeshjesh nuk dua të them asgjë sepse jemi të parët falë një kalendari favorizues”, tha strategu italian për gazetën …

Më shumë