Friday , August 12 2022
Ballina / SPORT / Nderkombetare (Faqe 4)

Nderkombetare

UEFA urdhër për mbylljen e stadiumit “Loro Boriçi”, Vllaznia përsëri në ‘ajër’

Spanjollët u ankuan për gjendjen e keqe të fushës së stadiumit të sapondërtuar “Loro Boriçi”. Dhe pas ndeshjes Shqipëri – Spanja u mor vesh që ankesat e tyre ishin të drejta, pasi tapeti i fushës është bërë për t’u ndërruar. Ky fakt ka shqetësuar UEFA-n, e cila ka urdhëruar që stadiumi të …

Më shumë

Talenti i cili po pret shkëlqimin, ende nuk është pjesë e Kombëtares, por kushton më shtrenjtë se gjysma e ekipit

Emanuele Ndoj është një emër i cili qarkullon prej disa vitesh në kombëtaret e moshave të Shqipërisë, ku ka qenë pjesë e U-17 dhe U-19, ndërsa pritet që së shpejti të bëhet pjesë e U-21 për edicionin e ardhshëm. Ajo që pakkush di për futbollistin 19 vjeçar, është se transferimi …

Më shumë

Futbollisti shqiptar i U-19 që kushton më shumë se gjysma e kombëtares (foto)

Emanuele Ndoj prej vitesh është pjesë  e kombëtareve shqiptare U-17 dhe U-19, ndërsa sezonin e ardhshëm do të bëhet pjesë e skuadrës U-21. 19 vjeçari është rritur dhe formuar profesionalisht tek në Romë tek klubi i Breshias dhe tani është kthyer në një nga lojtarët më të kushtueshëm të kombëtareve shqiptare. Sipas bilanceve financiare të …

Më shumë

E dashura e Gjimshitit skena “hot” në disko, mbrojtësi ndahet nga modelja serbe(FOTO/VIDEO)

Modelja serbe Alisia Menkoviç tashmë nuk është më në një lidhje me mbrojtësin shqiptar. Kështu raportojnë media kosovare, të cilat shkruajnë se modelja ka fshirë të gjitha fotot që kishte me Gjimshitin në rrjetet sociale. Alisia postoi para pak ditësh një video me skena “hot” ku shkëmbente puthje me një …

Më shumë