Thursday , June 8 2023
Ballina / SPORT / Nderkombetare

Nderkombetare

Dy mundës kuqezi kalojnë në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare në Oran të Algjerisë

Vijojnë në Algjeri garat e sportit të mundjes të vlefshme për Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”. Sot, në garat e stilit të lirë, kanë ardhur dy fitore të rëndësishme. Në peshën 65 kg, mundësi Zelimkhan Abakarov fitoi 8-4 ndaj turkut Munir Recep Aktas, sfidë e vlefshme për çerekfinalet e kësaj peshe. …

Më shumë

Kualifikimi historik i Kosovës në Ligën e Kombeve, shikoni çfarë shkruan media serbe

Kualifikimi historik i Kosovës për në gjysmëfinalen e Ligës së Kombëve ka lënë me gojën hapur edhe serbët. Pas triumfit 4-0 të dardanëve përballë Azerbajxhanit, mediat serbe kanë shkruar menjëherë dhe janë munduar që ta minimizojnë këtë triumf duke e krahasuar me mos anëtarësimin e Kosovës në Interpol. Telegraf.rs ka …

Më shumë

Zbulohen titullarët kuqezinj, ja si pritet të rreshtohet kombëtarja përballë Skocisë

Kristian Panuçi i beson krahun e djath të të mbrojtjes Frederik Veselit, ndërsa konfirmon thuajse të njëjtët lojtarë që ka përdorur edhe në sfidën e fundit për Ligën e Kombeve në Izrael, me përjashtim të dy të pezulluarve për kartonë: Elseid Hysaj dhe Migjen Basha. Stërvitja e fundit e kuqezinjve …

Më shumë

Skocia vuan me 9 mungesa, çmenden kompanitë e basteve në Shqipëri. Shikoni sa kuotohet ndeshja

Shqipëria do të përballet ditën e nesërme ndaj Skocisë në “Loro Boriçi” në takimin e vlefshëm për Ligën e Kombeve. Edhe pse kualifikimi duket i pamundur, kuqezinjtë e Kristian Panuçit, do të tentojnë ta fitojnë këtë përballje për të shmangur rënien në Ligën D në sezonin e ardhshëm. Skocia do …

Më shumë