Monday , April 19 2021
Ballina / SPORT (Faqe 5)

SPORT

Futbollisti shqiptar i U-19 që kushton më shumë se gjysma e kombëtares (foto)

Emanuele Ndoj prej vitesh është pjesë  e kombëtareve shqiptare U-17 dhe U-19, ndërsa sezonin e ardhshëm do të bëhet pjesë e skuadrës U-21. 19 vjeçari është rritur dhe formuar profesionalisht tek në Romë tek klubi i Breshias dhe tani është kthyer në një nga lojtarët më të kushtueshëm të kombëtareve shqiptare. Sipas bilanceve financiare të …

Më shumë

E dashura e Gjimshitit skena “hot” në disko, mbrojtësi ndahet nga modelja serbe(FOTO/VIDEO)

Modelja serbe Alisia Menkoviç tashmë nuk është më në një lidhje me mbrojtësin shqiptar. Kështu raportojnë media kosovare, të cilat shkruajnë se modelja ka fshirë të gjitha fotot që kishte me Gjimshitin në rrjetet sociale. Alisia postoi para pak ditësh një video me skena “hot” ku shkëmbente puthje me një …

Më shumë

Fotolajm / Armando Duka feston ditëlindjen pranë ekipit kombëtar

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armdon Duka ka festuar ditëlindjen pranë ekipit kombëtar. Zoti Duka ka mbushur plot 54 vjec. Të pranishëm në ceremoninë modeste kanë qenë të gjithë futbollistët e kombëtares, stafi teknik si dhe disa zyrtarë të federatës. / shqiperiaime.al #Repost #President @armand_duka Momente emocionuese, duke festuar …

Më shumë

De Biasi: Do të bëjmë gjithçka për t’ia vështirësuar jetën Spanjës dhe Italisë

Trajneri i kombëtares shqiptare, Giani De Biazi, thotë që pas fitores me Lihtenshtejnin ëndrra për t’u kualifikuar vazhdon. “Ëndrrat ndihmojnë për të jetuar më mirë, por kur kam parë klasifikimin kam buzëqeshur. Pas dy ndeshjesh nuk dua të them asgjë sepse jemi të parët falë një kalendari favorizues”, tha strategu italian për gazetën …

Më shumë

Torcida kroate planifikon ndërprerjen e ndeshjes Kosova-Kroacia! (Foto)

Mediat kroate janë zgjuar sot të alarmuar nga informatat e mbledhura për shkak të mundësisë së ndërprerjes së ndeshjes Kosova-Kroacia, që sipas Jutarnji Listit kroat, planifikohet nga grupi i tifozëve kroat, Torcida. “Nuk janë thashetheme, por informata që po mbledhim me punë dhe burime të ndryshme. Kur konfirmohen të gjitha …

Më shumë