Monday , April 19 2021
Ballina / SPORT (Faqe 4)

SPORT

Surpriza e UEFA-s, ja çfarë thuhet për kombëtaren shqiptare

Paraqitjet pozitive të kombëtares shqiptare nuk janë më surpriza për opinionin sportiv ndërkombëtar. Diçka të tillë e vërtetoi pragndeshja ndaj Spanjës, ku të gjithë flisnin me shumë respekt për kuqezinjtë, por edhe pas ndeshjes askush nuk tha se Shqipëria humbi për meritë të Spanjës, por për gabim të portierit Berisha. …

Më shumë

‘Tronditet’ Kombëtarja, lojtari kuqezi përfundon në spital

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Amir Abrashi është lënduar shumë rëndë gjatë seancës stërvitore me klubin gjerman të Freibrgut. Abrashi ka përfunduar në spital pasi në tentativën për të larguar topin aksidentalisht ka goditur me kokë shtyllën e portës. “Abrashi është në spital, ne duhet të presim diagnozën para se të …

Më shumë

UEFA urdhër për mbylljen e stadiumit “Loro Boriçi”, Vllaznia përsëri në ‘ajër’

Spanjollët u ankuan për gjendjen e keqe të fushës së stadiumit të sapondërtuar “Loro Boriçi”. Dhe pas ndeshjes Shqipëri – Spanja u mor vesh që ankesat e tyre ishin të drejta, pasi tapeti i fushës është bërë për t’u ndërruar. Ky fakt ka shqetësuar UEFA-n, e cila ka urdhëruar që stadiumi të …

Më shumë

Talenti i cili po pret shkëlqimin, ende nuk është pjesë e Kombëtares, por kushton më shtrenjtë se gjysma e ekipit

Emanuele Ndoj është një emër i cili qarkullon prej disa vitesh në kombëtaret e moshave të Shqipërisë, ku ka qenë pjesë e U-17 dhe U-19, ndërsa pritet që së shpejti të bëhet pjesë e U-21 për edicionin e ardhshëm. Ajo që pakkush di për futbollistin 19 vjeçar, është se transferimi …

Më shumë