Monday , April 19 2021
Ballina / SPORT (Faqe 3)

SPORT

Gjimshiti feston, kuqezinjtë e tjerë pësojnë disfatë

Vetëm Berat Gjimshiti ka shijuar fitoren nga futbollistët shqiptarë që luajtën mbrëmjen e ndjeshme në kampionatin italian të Serisë B. Avelino e mbrojtësit shqiptar ka mundur Ternanën me rezultat 1-0, e cila me tre pikët e fituara largohet nga fundi i tabelës së klasifikimit. Ndërsa Breshia e Emanuele Ndojit fitoi kundër Vicencës, …

Më shumë

FSHF bëhet me seli të re (FOTO)

Duket se më në fund FSHF do të ketë një seli të denjë dhe do të largohet nga skuta e pallatit në të cilin ndodhet aktualisht. Selija e re e institucionit më të rëndësishëm të futbollit do të zhvendoset tek Parku Olimpik, pranë ish kompleksit Dinamo. Bashkia e Tiranës po përgatitet …

Më shumë