Monday , April 19 2021
Ballina / SPORT (Faqe 2)

SPORT

Shaqiri – Liverpool, zbulohet çmimi i transferimit nga Stoke City

Shaqiri – Liverpool, zbulohet çmimi i transferimit nga Stoke City… Liverpool ka filluar bisedimet me mesfushorin e Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri. Mediat angleze raportojnë se “Reds” kanë intensifikuar përpjekjet për blerjen e yllit kosovar, gjatë këtij afati kalimtar të verës. Shaqiri është në kërkim të një klubi të ri pas …

Më shumë

Futbolli nuk kthehet në shtëpi, Anglia po. Kroacia, për herë të parë në një finale Botërori (Foto)

Kroacia ka mundur Anglinë me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, falë një goli te Mandzukic, dhe do të luajë për herë të parë finalen e një Kupe Bote. Trippier kaloi në fillim të ndeshjes Anglinë në avantazh me një goditje dënimi spektakolare, por Perisic barazoi në pjesën e dytë. Në …

Më shumë