Monday , April 19 2021
Ballina / SPORT (Faqe 10)

SPORT

Isa Mustafa: Faleminderit kampione, ju do t’i sillni Kosovës medalje edhe nga Rio

Kryeministri Isa Mustafa ka falenderuar Majlinda Kelmendin dhe Nora Gjakovën për medaljet që i kanë fituar në kampionatin Europian të Xhudos në Rusi. Vetë kryeministri sot ka dal në aeroport dhe ka pritur mbretëreshat e xhudos siç edhe kanë bërë edhe shumë qytetarë të tjerë. “Faleminderit kampione! Kosova shkëlqen me …

Më shumë

Prezantohet projekti i Arenës Kombëtare

Paraditen e së enjtes u prezantua projekti i stadiumit të ri kombëtar, një projekt që sipas presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armando Duka, ishte “një bashkëpunim i përbashkët me qeverinë”. “Për një projekt të tillë u desh koha e nevojshme dhe kjo kohë mund të ishte edhe më …

Më shumë

Eurosport, jehonë suksesit të Shqipërisë

Kualifikimi i Shqipërisë në finalet e Euro 2016 ka bërë që të gjithë mediat botërore të shkruajnë për ne. Eurosport në versionin italian ka publikuar një reportazh rreth arritjes së kombëtares sonë, duke bërë edhe një përmbledhje të shkurtër të historisë sonë futbollistike, por jo vetëm kaq. Në këtë reportazh …

Më shumë