Wednesday , July 6 2022
Ballina / LAJME / Shqipëri (Faqe 5)

Shqipëri

Tiranë, asgjësohen 3100 rrënjë drogë

3132 rrënjë kanabis sativa janë gjetur dhe asgjësuar nga policia e kryeqytetit në dy fshatra. Sipas policise, përballë fshatit Qafë Mollë, u gjetën të kultivuara dhe u asgjësuan 2200 bimë narkotike të dyshuara, të llojit Canabis Sattiva. Ndërsa në fshatin Mazrek, Kashar, u gjetën të kultivuara dhe u asgjësuan 932 …

Më shumë

130 kg kanabis bllokohen në Portin e Durrësit, destinacion Italia

Droga shqiptare duhet të kalojë drejt Italisë, me patjetër! Trafikantët shqiptarë duket se nuk dorrëzohen për të dërguar kanabisin në Itali. Kështu policia e Durrësit në bashkëpunim me punonjësit e doganave kanë goditur një tjetër rast të trafikimit të lëndëve narkotike në Portin e këtij qyteti, raporton tvklan, transmeton Klan …

Më shumë