Wednesday , July 6 2022
Ballina / LAJME / Shqipëri (Faqe 3)

Shqipëri

Vetting-u: ABI Bank lindi me drogën. A është pronare gruaja e kryeministrit? Mos fshihen këtu miliardat e dollarëve të krimit? Si bëhesh nga ‘brekëgrisur’ në pronar banke?!

Nga Sokol Pepushaj Droga në Shqipëri lulëzoi në vitin 2013, sapo Edi Rama erdhi në pushtet. Sapo u shit droga e atij viti, gjë që s’mund të ndodhte pa orkestrimin e kryeministrit, në vitin 2014, në Shqipëri mbiu nga hiçi, një bankë e re, ABI Bank. Nga viti në vit, …

Më shumë

Monitoroni shpenzimet e fëmijëve, do mbërrini te pasuria e politikanëve: nga jahti i djalit të Ilir Metës, te luksi i fëmijëve të deputetëve të PS, PD, LSI dhe Llallës

Në Shqipëri të gjithë e dinë se sa pasuri ka vëllai, kushuriri, krushku e deri tek komshiu që nuk kanë asnjë lidhje gjaku apo miqësie me njëri tjetrin. “Sporti” më i preferuar i shqiptarëve është ai i bërjes së llogarive financiare dhe gjithçkaje të njeriut që ka afër, përballë apo …

Më shumë

Deputetët kundër Ramës: Interperlancë urgjente në seancën e ardhshme parlamentare

Pavarësisht faktit që përfaqësojnë forca të ndryshme politike, mesa duket ata do të qëndrojnë sëbashku për të njëjtën kauzë. Ben Blushi, Vangjel Dule, Astrit Patozi, Nard Ndoka, Dashamir Shehi dhe Agron Duka ndajnë të njëjtin mendim për të kërkuar në interperlancë urgjente kreun e qeverisë Edi Rama. Interperlanca kërkohët për …

Më shumë