Sunday , March 26 2023
Ballina / LAJME (Faqe 5)

LAJME

A do ua falë detin grekëve? Rama nga Londra flet për marrëveshjen

Kryeministri Edi Ramaaktualisht ndodhet në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Londër, nga ku ka komentuar disa nga çështjet më të rëndësishme të rajonit, mes të cilave edhe marrëveshjen mes Shqipërisë dhe Greqisë apo negociatat. “Kemi bërë një hap të rëndësishëm përpara për çeljen e negociatave, sepse kemi marrë vetëm datën …

Më shumë

Vetting-u: ABI Bank lindi me drogën. A është pronare gruaja e kryeministrit? Mos fshihen këtu miliardat e dollarëve të krimit? Si bëhesh nga ‘brekëgrisur’ në pronar banke?!

Nga Sokol Pepushaj Droga në Shqipëri lulëzoi në vitin 2013, sapo Edi Rama erdhi në pushtet. Sapo u shit droga e atij viti, gjë që s’mund të ndodhte pa orkestrimin e kryeministrit, në vitin 2014, në Shqipëri mbiu nga hiçi, një bankë e re, ABI Bank. Nga viti në vit, …

Më shumë