Sunday , March 26 2023
Ballina / LAJME (Faqe 24)

LAJME

A e dinit?

1. Laguna e Karavastasë, (një nga lagunat më të mëdha në Detin Mesdhe), është “shtëpia” e pelikanit kaçurrel (Dalmatian Pelican), si dhe mbi dyqind e pesëdhjetë lloje zogjsh, gjitarësh dhe amfibësh. Pesë për qind numrit botëror të këtij lloj pelikani, gjendet në këtë lagunë. 2. A e dini se shtypshkronja …

Më shumë

Kuvendi Miraton ligjin për turizmin

Me 79 vota pro të shumicës dhe 13 kundra nga opozita, Parlamenti miratoi në seancën e tij të fundit për këtë sesion, ligjin e ri për turizmin. Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj, u shpreh se ky ligj nuk bën mrekullira, “por strukturon dhe ndalon pikërisht “Golemizim” …

Më shumë

Ndaj Mladostit në Podgoricë, Kuksianët arritën të kthenin rezultatin 0-1 të ndeshjes së parë, duke fituar 4-2 në Malin e Zi.

Kukësi vazhdon ecurinë pozitive në kupat e Europës, duke kaluar në fazën e tretë të Europa League. Në Podgoricë ndeshja u dominua thuajse tërësisht nga ekipi shqiptar, të cilët në 45 minutat e para vendosën kualifikimin, duke shënuar 3 gola. Këtë herë spektakli i dhuruar nga 4 lojtarët brazilianë u …

Më shumë