Monday , November 29 2021
Ballina / LAJME (Faqe 23)

LAJME

A e dinit?

1. Laguna e Karavastasë, (një nga lagunat më të mëdha në Detin Mesdhe), është “shtëpia” e pelikanit kaçurrel (Dalmatian Pelican), si dhe mbi dyqind e pesëdhjetë lloje zogjsh, gjitarësh dhe amfibësh. Pesë për qind numrit botëror të këtij lloj pelikani, gjendet në këtë lagunë. 2. A e dini se shtypshkronja …

Më shumë

Kuvendi Miraton ligjin për turizmin

Me 79 vota pro të shumicës dhe 13 kundra nga opozita, Parlamenti miratoi në seancën e tij të fundit për këtë sesion, ligjin e ri për turizmin. Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj, u shpreh se ky ligj nuk bën mrekullira, “por strukturon dhe ndalon pikërisht “Golemizim” …

Më shumë