Monday , November 29 2021
Ballina / LAJME (Faqe 22)

LAJME

Trajneri i Shqipërisë Xhani De Biazi dhe sulmuesi Shkëlzen Gashi, në konferencë për shtyp

Trajneri i Shqipërisë Xhani De Biazi dhe sulmuesi Shkëlzen Gashi, kanë dalë dje pasdite në një konferencë për shtyp, të organizuar në ambientet e sallës së konferencave të stadiumit “Elbasan Arena”. Fillimisht ka folur sulmuesi shqiptar i cili ka vlerësuar kundërshtarin por është deklaruar se Shqipëria do të luajë për …

Më shumë

Shqipëri-Portugali, policia merr masa për mbarëvajtjen e ndeshjes

Një ditë para zhvillimit të ndeshjes së shumëpritur për kualifikueset e “Euro 2016”-s, Shqipëri-Portugali, Policia e Qarkut të Elbasanit ka bërë të ditura masat organizative sa i përket sigurisë, rendit dhe qetësisë përpara, gjatë dhe pas ndeshjes me “luzitanët”, që do të luhet më 20:45 në stadiumin “Elbasan Arena”. Policia …

Më shumë

Danimarka, mungojnë Eriksen, Poulsen dhe Boilesen

Shtohen problemet për trajnerin e Danimarkës, Morten Olsen, në prag të dy ndeshjeve të radhës eliminatore me Shqipërinë dhe Armeninë. Në seancën e të hënës futbollisti i Ajaksit të Amsterdamit, Nicolai Bolisenen, ka shfaqur probleme serioze në gju, duke u detyuar të braktiste stërvitjen madje të largohej nga grumbullimi i …

Më shumë

Mavraj do jetë i gatshëm për ndeshjet e muajit Tetor kundër Serbisë dhe Armenisë.

Operacioni në gju dhe patericat që e ndihmonin për të ecur i takojnë së kaluarës. Mërgim Mavraj është kthyer në fushë pas mungesës disa-mujore. Ndërsa skuadra e Këlnit stërvitet për ndeshjen e radhës në Bundesligë, mbrojtësi shqiptar vazhdon të kryejë vrapime rreth fushës. 29-vjeçari ende nuk e di se kur …

Më shumë