Monday , April 19 2021
Ballina / LAJME (Faqe 19)

LAJME

Shqiperia zbret 7 vende ne renditjen e FIFA-s.

FIFA ka publikuar renditjen mujore të Përfaqësueseve në botë. Shqipëria pozicionohet në vendin e 32-të, duke humbur kështu 7 vende, ndërsa kreun e vazhdon ta mbajë Argjentina, e ndjekur nga Gjermania, Belgjika dhe Portugalia e katërta. Dy rezultatet e fundit, barazimi më Danimarkën dhe humbja me Portugalinë, kanë ndikuar në …

Më shumë

Elseid Hysaj i habit të gjithë në Itali

Nga krahu e tij nuk kalohet, kështu e përkufizuan mediat italiane paraqitjen e Elseid Hysajt në fitoren 2-1 të Napolit përballë Juventusit. Edhe pse kishte të bënte me një lojtar si Paul Pogba që është edhe futbollisti më i rrezikshëm që ka aktualisht në dispozicion Juventusi, mbrojtësi shqiptar zhvilloi një …

Më shumë