Sunday , March 26 2023
Ballina / LAJME (Faqe 10)

LAJME

Qeveria serbe anulon të gjitha aktet e institucioneve të Kosovës, rreth Trepçës

Qeveria serbe ka miratuar një vendim për anulimin e të gjitha pasojave ligjore të veprimeve dhe institucioneve të institucioneve në Kosovë në lidhje me pozitën ligjore dhe faktike të Trepçës. Këtë e ka bërë të ditur gjatë një konference për media, kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, përcjell Telegrafi. “Një vendim …

Më shumë

Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje të shiut të kohëpaskohshëm, përcjell Telegrafi Maqedoni. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 6 deri 12 gradë C, kurse gjatë ditës prej 14 deri 19 gradë C. /Telegrafi/

Më shumë