Thursday , June 8 2023
Ballina / LAJME / Maqedoni

Maqedoni

Ngjela zbulon skandalin: Ilir Meta garanti per arratisjen e Gruevskit, FBI dhe Lleshi gati per arrestimin e Presidentit

Pas arra.tisjes së ish-kryeministrit Nikolla Gruevski për në Budapest, ku është në pritje të azilit politik, vjen një reagim nga avokati Spartak Ngjela. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Ngjela tha se ka dyshime që Gruevski është ndihmuar nga ‘kor.rupsioni i lartë shqiptar’. Mes ironisë Ngjela thekson se në Tiranë ka …

Më shumë

Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje të shiut të kohëpaskohshëm, përcjell Telegrafi Maqedoni. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 6 deri 12 gradë C, kurse gjatë ditës prej 14 deri 19 gradë C. /Telegrafi/

Më shumë

Gjorçev: Albin Kurti nuk mund të sjell demokraci në Maqedoni (Video)

Pas deklarateve nacionaliste kundër shqiptarëve dhe gjuhës shqipe në Maqedoni, deputeti Vllatko Gjorçev ka folur për demokracinë në Maqedoni duke theksuar se ai nuk pret që demokraci në Maqedoni të sjell Albin Kurti, ish-kreytar dhe deputet i Vetëvendosjes në Kosovë, përcjell Telegrafi Maqedoni. ”Maqedonia dhe Ballkani janë në një vend …

Më shumë