Wednesday , July 6 2022
Ballina / FUNZONE / Kuriozitete (Faqe 2)

Kuriozitete

“Përbindëshi” i deteve: Njihuni me anijen luftarake më të fuqishme në histori (Foto/Video)

Anija më e madhe ndërtuar ndonjëherë nga Marina Amerikane ka hyrë zyrtarisht në shërbim aktiv. Anija me teknologjinë më të avancuar në histori ka marrë edhe pseudonimin si “Përbindëshi” i deteve. “USS Zumwalt”, afër 200 metra e gjatë, me peshë 15 mijë ton, iu nënshtrua testeve detare që i tejkaloi …

Më shumë

Këto janë 10 vendet e mistershme, po aq sa “Trekëndëshi i Bermudës” (Foto)

“Trekëndëshi i Bermudës” është një emër konvencionalisht i njohur për të treguar zonën e Detit të Karaibeve që përfshin Ishujt Bahamas, Ishujt Bermude, Porto Rikon dhe Kubën. Bëhet fjalë për një vend misterioz dhe njëkohësisht famëkeq, për shkak të fenomeneve të zhdukjes dhe të ndërhyrjeve që ndodhin. Por ky nuk …

Më shumë

Do të habiteni nga rezultatet e testit të inteligjencës së këtyre personaliteteve

Dy rezultatet më surprizuese padyshim janë ato të Boris Johnson, politikanit britanik i cili ka arritur një rezultat tepër të dobët, dhe aktores së serialit ‘Friends”, Lisa Kudrow, e cila renditet ndërmjet Albert Einstein dhe Bill Gates. Disa personazhe të njohur të politikës, biznesit dhe showbiz-it, kanë plotësuar testin zyrtar …

Më shumë