Wednesday , July 6 2022
Ballina / Info (Faqe 4)

Info

Në Shkodër kundër Skocisë, policia publikon masat e sigurisë

Këtë të shtunë në Shkodër, do të zhvillohet ndeshja ndërkombëtare e futbollit, e vlefshme për Kampionatin Europian 2020, ndërmjet përfaqësueseve të Shqipërisë dhe Skocisë, ndeshje e cila do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi”. Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër, do të marrë një sërë masash teknike dhe organizative për, sigurimin …

Më shumë

Tirana fiton një tjetër çmim europian

Tirana përzgjidhet ndër 3 finalistet për çmimin europian mbi veprimtarinë transformuese gjatë vitit 2018. Vlerësimi për kryeqytetin shqiptar u bë për aksionin lidhur me rritjen e hapësirës së gjelbër urbane rreth qytetit. Një pjesë e madhe e politikave të zbatuara gjatë kësaj kohe në qytetin e Tiranës kanë rënë në …

Më shumë

Fast and Furious: The next 10 years

The official title for the eagerly awaited eighth instalment in the Fast and Furious series has been announced (via Vin Diesel’s Instagram page, no less). But don’t start your engines just yet, because ‘Fast 8’ isn’t scheduled for release until April 2017 – which gives us plenty of time to speculate as …

Më shumë