Wednesday , July 6 2022
Ballina / Info (Faqe 3)

Info

Zbulohen titullarët kuqezinj, ja si pritet të rreshtohet kombëtarja përballë Skocisë

Kristian Panuçi i beson krahun e djath të të mbrojtjes Frederik Veselit, ndërsa konfirmon thuajse të njëjtët lojtarë që ka përdorur edhe në sfidën e fundit për Ligën e Kombeve në Izrael, me përjashtim të dy të pezulluarve për kartonë: Elseid Hysaj dhe Migjen Basha. Stërvitja e fundit e kuqezinjve …

Më shumë

Policia blindon Elbasanin, a.rrestohen 3 anëtarë nga fisi Çapja

F.orcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë ’blinduar’ sot qytetin e Elbasanit dhe kanë rrethuar disa banesa të fisit Çapja. Gjatë kontrollit të policisë, tre persona janë a.rrestuar dhe janë s.ekuestruar shumë a.rmë dhe m.unicione. Mësohet se tre të a.rrestuarit janë nga fisi Çapja. Bëhet e ditur se operacioni është drejtuar …

Më shumë

Gazetari spanjoll inflitrohet në mafi.në shqiptare, zbulon detaje të pabesueshme

Mafia shqiptare dhe kriminelët e vendit tonë kanë zënë prej kohësh një hapësirë të konsiderueshme në mediat e huaja. Së fundmi një gazetar spanjoll i quajtur David Beriain ka investiguar trafikun e drogës dhe qenieve njerëzorë në botë, ndërsa është fokusuar edhe në Shqipëri. I infiltruar brenda mafias, Beriain do të …

Më shumë

“Gjak i nxehtë ballkanik”/ Blogerja angleze i dedikon një shkrim meshkujve shqiptarë

Një blogere angleze u ka dedikuar një artikull të plotë meshkujve shqiptarë, ose më konkretisht se si është të dalësh me një mashkull shqiptar. Alice Ophelia Taylor jeton prej disa kohësh në vendin tonë dhe ka një blog të sajin me emrin ‘Balkanista’ ku promovon turizmin dhe kulturën tonë, por …

Më shumë

Skocia vuan me 9 mungesa, çmenden kompanitë e basteve në Shqipëri. Shikoni sa kuotohet ndeshja

Shqipëria do të përballet ditën e nesërme ndaj Skocisë në “Loro Boriçi” në takimin e vlefshëm për Ligën e Kombeve. Edhe pse kualifikimi duket i pamundur, kuqezinjtë e Kristian Panuçit, do të tentojnë ta fitojnë këtë përballje për të shmangur rënien në Ligën D në sezonin e ardhshëm. Skocia do …

Më shumë

Ngjela zbulon skandalin: Ilir Meta garanti per arratisjen e Gruevskit, FBI dhe Lleshi gati per arrestimin e Presidentit

Pas arra.tisjes së ish-kryeministrit Nikolla Gruevski për në Budapest, ku është në pritje të azilit politik, vjen një reagim nga avokati Spartak Ngjela. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Ngjela tha se ka dyshime që Gruevski është ndihmuar nga ‘kor.rupsioni i lartë shqiptar’. Mes ironisë Ngjela thekson se në Tiranë ka …

Më shumë