Tuesday , May 24 2022
Ballina / Amazing Albania (Faqe 7)

Amazing Albania

Qeveria serbe anulon të gjitha aktet e institucioneve të Kosovës, rreth Trepçës

Qeveria serbe ka miratuar një vendim për anulimin e të gjitha pasojave ligjore të veprimeve dhe institucioneve të institucioneve në Kosovë në lidhje me pozitën ligjore dhe faktike të Trepçës. Këtë e ka bërë të ditur gjatë një konference për media, kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, përcjell Telegrafi. “Një vendim …

Më shumë