Thursday , June 8 2023
Ballina / Amazing Albania (Faqe 6)

Amazing Albania

UEFA urdhër për mbylljen e stadiumit “Loro Boriçi”, Vllaznia përsëri në ‘ajër’

Spanjollët u ankuan për gjendjen e keqe të fushës së stadiumit të sapondërtuar “Loro Boriçi”. Dhe pas ndeshjes Shqipëri – Spanja u mor vesh që ankesat e tyre ishin të drejta, pasi tapeti i fushës është bërë për t’u ndërruar. Ky fakt ka shqetësuar UEFA-n, e cila ka urdhëruar që stadiumi të …

Më shumë

Ky është mashkulli i ëndrrave të Bebe Rexhës (Foto)

Bebe Rexha është një prej këngëtareve shqiptare më aktive në rrjetet sociale. Këngëtarja shqiptare ka zbuluar përmes një mesazhi të publikuar në llogarinë personale të Facebook se cili është mashkulli ideal për Beben. Mashkulli i ‘ëndrrave’ duhet të ketë tipare të babait së këngëtares, i cili përkujdeset shumë për bashkëshorten. …

Më shumë

Bashkimi i Shqipërisë me Kosovën, avokati: Nëse bëhet referendum për bashkim, unë jam kundër

Mes Dritan Shakohoxhës dhe avokatit Pallaska ka lindur një debat i nxehtë lidhur me një pyetje hipotetike të bërë nga Shakohoxha. Nëse nesër do të ndërmerrej një referendum për bashkimin e Shqipërisë me Kosovën, pra bashkim kombëtar, Pallaska ka thënë se ai është për institucionalizimin dhe forcimin e shtetit të …

Më shumë