Friday , July 1 2022
Ballina / Amazing Albania (Faqe 5)

Amazing Albania

“Ishte si oktapod. Duart e tij më futeshin kudo”, gruaja flet për eksperiencën në avion me Trumpin

Akuzat dhe skandalet ndaj kandidatit republikan për kreun e Shtëpisë së Bardhë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës duket se nuk kanë fund. Këtë herë akuzat janë publikuar në prestigjozen “The New York Times”. Kanë qenë dy femra ato të cilat kanë akuzuar Trumpin se “u ka futur duart” dhe …

Më shumë

Surpriza e UEFA-s, ja çfarë thuhet për kombëtaren shqiptare

Paraqitjet pozitive të kombëtares shqiptare nuk janë më surpriza për opinionin sportiv ndërkombëtar. Diçka të tillë e vërtetoi pragndeshja ndaj Spanjës, ku të gjithë flisnin me shumë respekt për kuqezinjtë, por edhe pas ndeshjes askush nuk tha se Shqipëria humbi për meritë të Spanjës, por për gabim të portierit Berisha. …

Më shumë

‘Tronditet’ Kombëtarja, lojtari kuqezi përfundon në spital

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Amir Abrashi është lënduar shumë rëndë gjatë seancës stërvitore me klubin gjerman të Freibrgut. Abrashi ka përfunduar në spital pasi në tentativën për të larguar topin aksidentalisht ka goditur me kokë shtyllën e portës. “Abrashi është në spital, ne duhet të presim diagnozën para se të …

Më shumë

Brenda dasmës Mbretërore në Tiranë, ato që nuk u panë prapaskena: Kush ishte financuesi? (Foto)

Skënder Zogu, kushëriri i parë i mbretit Leka Zogu, ka zbuluar se kush e ka financuar dasmën e princit Leka Zogu me Elia Zaharian. “Është zoti Julien Roche, i cili bashkë me disa miq të tjerë të familjes mbretërore, kanë sponsorizuar për këtë dasmë. Familja mbretërore nuk i kishte mundësitë …

Më shumë