Wednesday , January 26 2022
Ballina / Amazing Albania (Faqe 4)

Amazing Albania

Edi Rama, Vuçiçit :Trepça është në Kosovë, apo do e transportoni në Beograd?!

Në mbajtjen e forumit “E ardhmja e marrëdhënieve shqiptaro-serbe si dhe stabiliteti në Evropën Juglindore” ne Beograd, nuk kanë munguar përplasjet mes kryeministrit Edi Rama dhe Aleksander Vuçiç per Kosoven Aleksandër Vuçiç: Kur Edi lufton për një mbështetje më të madhe të perëndimit nuk ka kufi. Mund të thotë të …

Më shumë

Rama e Vuçiç replikojnë në Beograd; Rama: Të dalim nga pengu i së kaluarës

Ka nisur në Beograd “E ardhmja e marrëdhënieve shqiptaro-serbe si dhe stabiliteti në Evropën Juglindore” Kryeministri serb tha në fjalën e tij se dëshirohen marrëdhënie më të mira me shqiptarët dhe boshnjakët, në mënyrë që potencialisht të ketë rritje më të mirë ekonomike. “Bashkë mund të japim shumë, nëse i bëjmë …

Më shumë

“Ishte si oktapod. Duart e tij më futeshin kudo”, gruaja flet për eksperiencën në avion me Trumpin

Akuzat dhe skandalet ndaj kandidatit republikan për kreun e Shtëpisë së Bardhë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës duket se nuk kanë fund. Këtë herë akuzat janë publikuar në prestigjozen “The New York Times”. Kanë qenë dy femra ato të cilat kanë akuzuar Trumpin se “u ka futur duart” dhe …

Më shumë