Friday , July 1 2022
Ballina / Amazing Albania (Faqe 3)

Amazing Albania

Do të habiteni nga rezultatet e testit të inteligjencës së këtyre personaliteteve

Dy rezultatet më surprizuese padyshim janë ato të Boris Johnson, politikanit britanik i cili ka arritur një rezultat tepër të dobët, dhe aktores së serialit ‘Friends”, Lisa Kudrow, e cila renditet ndërmjet Albert Einstein dhe Bill Gates. Disa personazhe të njohur të politikës, biznesit dhe showbiz-it, kanë plotësuar testin zyrtar …

Më shumë

Rama në Serbi takon shqiptarët e Luginës së Preshevës, sërish jep premtime për njohjen e diplomave

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, i cili po qëndron në Serbi për të marrë pjesë në panelin me temën marrëdhëniet shqiptaro-serbe, ka takuar gjatë ditës së sotme përfaqësues të shqiptarëve të Luginës së Preshevës. Gjatë takimit Rama ka siguruar ata se nuk ka asnjë pengesë për njohjen e diplomave. Ai …

Më shumë

“Peshqit e mëdhenj”, të paprekshëm

Shteti i kapur, oligarkët nuk lëshojnë pe. Pas dështimit të EULEX-it, tash organet vendore nuk pritet që të kenë ndonjë sukses në trajtimin e rasteve të ndjeshme, ku mund të jenë të akuzuar edhe politikanë të profilit të lartë,Kosova Sot Drejtësia kosovare assesi nuk mund të arsyetohet vetëm me arrestimin …

Më shumë