Friday , July 1 2022
Ballina / Amazing Albania (Faqe 2)

Amazing Albania

“Përbindëshi” i deteve: Njihuni me anijen luftarake më të fuqishme në histori (Foto/Video)

Anija më e madhe ndërtuar ndonjëherë nga Marina Amerikane ka hyrë zyrtarisht në shërbim aktiv. Anija me teknologjinë më të avancuar në histori ka marrë edhe pseudonimin si “Përbindëshi” i deteve. “USS Zumwalt”, afër 200 metra e gjatë, me peshë 15 mijë ton, iu nënshtrua testeve detare që i tejkaloi …

Më shumë

FSHF bëhet me seli të re (FOTO)

Duket se më në fund FSHF do të ketë një seli të denjë dhe do të largohet nga skuta e pallatit në të cilin ndodhet aktualisht. Selija e re e institucionit më të rëndësishëm të futbollit do të zhvendoset tek Parku Olimpik, pranë ish kompleksit Dinamo. Bashkia e Tiranës po përgatitet …

Më shumë

Arrihet marrëveshja, nxënësit e Luginës me tekste shkollore nga Shqipëria

Për herë të parë, u dakordua marrëveshje konkrete për banorët e Luginës së Preshevës “Problemit të zgjidhjes së teksteve shkollore po i vjen fundi. Gjatë një takimi me kryeministrin e Shqipërisë, z.Edi Rama dhe kryeministrin e Serbisë, z.Aleksandër Vuçiq u dakorduam parimisht që tekstet shkollore për nxënësit e Luginës së …

Më shumë