Friday , July 1 2022
Ballina / Amazing Albania (Faqe 16)

Amazing Albania

Mavraj vazhdon të vlerësohet në Gjermani

Mërgim Mavraj po tërheq vëmendjen e gjermanëve me paraqitjet e tij të mira me fanellën e Këln në Bundesligë. Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare është vlerësuar si një nga lojtarët më të mirë në ndeshjen kundër Wolfsburg-ut. Ndërsa gjermanja “Kicker”  ka vlerësuar Mavraj me notën më pothuajse më të lartë, 2. Me këtë notë …

Më shumë

Kosova luan për fitore ndaj Kroacisë

Një pikë në Finlandë në debutimin e kualifikuese nuk është rezultat i keq, por tri pikë në Shkodër do të ishin starti i një feste elektrizuese për tifozët shqiptarë. Në ndeshjen e dytë kualifikuese për Kampionatin Botëror, në “Loro Boriçi” do të zbresin futbollistët e përfaqësueses së Kosovës për të …

Më shumë

“Financial Times” , artikull tre brezave të fotografëve Marubi(FOTO)

Gazeta prestigjioze “Financial Times” i ka kushtuar një artikull tre brezave të fotografëve Marubi. “Koleksioni i fotografive Marubi përbëhet nga më shumë se 150.000 negative qelqi; frytet e tre brezave të fotografëve. Si disa nga shembujt më të hershme të fotografisë shqiptare ato dëshmojnë për historinë e pasur kulturore dhe …

Më shumë